Dzięki temu urządzeniu, przy niewielkich nakładach otrzymuje się znakomite narzędzie, przydatne także w działaniach marketingowych, nie tylko do wizualnej kontroli przewodów wentylacyjnych.

Dzięki niemu można np. pokazać klientowi, w jakim stanie są wykorzystywane przez niego instalacje i urządzenia, a przede wszystkim pokazać rezultaty wykonanej pracy – i oczywiście jak znakomite wyniki uzyskuje się przy wykorzystaniu stosowanego sprzętu.

Małogabarytowy zestaw TecCam jest wykorzystywany do wizualnej kontroli stanu przewodów wentylacyjnych, do 12 metrów. Ma masę poniżej 2 kilogramów. Głowica kamery, z oświetleniem wykorzystującym diody LED, jest zamontowana na wałku giętkim, który może pokonać nawet kilka łuków po 90°.

Zestaw może zostać wprowadzony do układu wentylacyjnego przez otwory 40 mm i pokonać większość elementów połączeniowych instalacji. Dioda LED, jako źródło światła, zapewnia oświetlenie o zmniejszonym zjawisku olśnienia, spowodowanym odbiciami od powierzchni przewodu wentylacyjnego.

Nie ma żadnej potrzeby stosowania oddzielnych popychaczy.
W wałku giętkim znajdują się bowiem także kable zasilające i sygnałowe. To wszystko tworzy bardzo odporne na zniszczenie i czynniki zewnętrzne narzędzie, z mocną osłoną zapobiegającą uszkodzeniu przewodów. Dzięki temu zestaw może być wykorzystywany w większości zestawów czyszczących, w tym z zastosowaniem szczotek do czyszczenia przewodów wentylacyjnych, czy innych narzędzi.

Kamera TecCam jest dostarczana razem z zasilaczem i przewodami umożliwiającymi podłączenie do monitora. Obraz dostarczany przez kamerę może być oglądany na każdym monitorze posiadającym wejście AV.

Aby zapewnić łatwość i wygodę transportu zestaw TecCam jest dostarczany razem z futerałem. Ułatwia to pakowanie i rozpakowywanie sprzętu. Sam futerał nie zajmuje także zbyt wiele miejsca. Futerał zabezpiecza także zestaw TecCam przed uszkodzeniami w czasie transportu.

Zestaw TecCam firmy Danduct Clean jest jednym z wielu urządzeń tej firmy przeznaczonych do kontroli stanu i czyszczenia urządzeń wentylacyjnych, które są obecnie oferowane naszym klientom.